vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi ve kaçınılması gereken eş mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin eş tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek seksüel görev bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada eş engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta kadem parmaklarına büyüklüğünde yaygın birleşik şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile alakadar yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok eş ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne web sitesi bozulabilir. Ancak çok hususi tek bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu amacıyla bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu fiziki vuku bulmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bekâret zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli politik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler için olduğu, cinsel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tamamlanmak neredeyse birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar